Kontakt

Kansli:
Korsholms ämbetshus,
Centrumvägen 4,
65610 KORSHOLM

Musikinstitutet har stängt 23.12-27.12.2019 (vecka 52)

Öppet:
kl. 08.00-16.00 (mån.-torsd.)
tfn: (06) 327 7154
e-post: musikinstitutet@korsholm.fi
musikinstitutets hemsida:
www.korsholm.fi/musikinstitutet

Rektor:
Rabbe Franzén
tfn: (06) 327 7211
e-post: rabbe.franzen@korsholm.fi

Sekreterare:
Pia Isaksson (vikarie)
tfn: (06) 327 7154
e-post: pia.isaksson@korsholm.fi

Projektkoordinator:
Susanna Anneberg
gsm: 044-727 7343
e-post: susanna.anneberg@korsholm.fi

Lärare:

Anneberg Susanna
piano
susanna.anneberg@korsholm.fi

Bergman Catarina
flöjt
catarina.bergman@netikka.fi

Brokvist Stefan
slagverk
stefan.brokvist@gmail.com

Fagerholm Esa
trumpetti
fagerholm93@gmail.com

Granlund Simon
sång
simongrandlund4@gmail.com

Holmlund Roger
piano, saxofon, dragspel
roger.holmlund@nic.fi

Hiisvirta Satu
flöjt
satu.hiisvirta@edu.vaasa.fi

Kuokkanen Vesa
gitarr
vesa-pekka.kuokkanen@korsholm.fi

Levlin Anne
teoretiska ämnen (finska, musiikin perusteet)
anne.levlin@korsholm.fi

Lindfors Georgina
sång (klassisk, rytmmusik)
georgina.lindfors@korsholm.fi

Lindblom Stefan
elbas
kilju.lindblom@gmail.com

Lund Bo
dragspel
bo.lund@edu.vaasa.fi

Löfroth Päivi
violin
paivi.lofroth-vidjeskog@korsholm.fi

Nedergård Elisabeth
klarinett
elisabeth.nedergard@korsholm.fi

Nordström Emil
el-gitarr
nordstromemil@gmail.com

Nordström Johnny
piano (rytm)/piano
johnny.nordstrom@korsholm.fi

Meltoranta Anu
lärare i musik på småbarnsstadiet, rytmik och klassisk sånglärare
anu.meltoranta@korsholm.fi

Packalén Tom
teoretiska ämnen (svenska)
tom.packalen@korsholm.fi

Saari Taneli
gitarr
taneli.o.saari@gmail.com

Sjöblom Viivi
dans
viivi.sjoblom@korsholm.fi

Strömvall Trygve
piano
trygve.stromvall@korsholm.fi

Toppinen Johanna
cello
johanna.toppinen@edu.vaasa.fi

Vanonen Janne
violin
janne_vanonen@hotmail.com