Mustasaaren juoksija

Starten gar i det nya lopp Bole City Trail som ingar i Korsholmsloparen

Böle City Trailin lähtö 2019

Mustasaaren juoksija 2020

Ahkerammat juoksijat (9 juoksua tai enemmän)

Kokomatka Miehet

Johan Gädda 142p
Pontus Gädda 137p
Jonas Ehrman 136p
Niclas Carlsson 131p
Tommy Lahti 129p
Jussi Lahti 121p
Markus Korpi 120p
Kristian Nordenswan 102p
Mika Hautanen 101p

Kokomatka Naiset
Angelica Löfqvist 146p
Tina Söderbacka 139p
Sabina Toivanen 121p
Johanna Hautala 120p
Janica Fröberg 119p

Puolimatka Miehet
Kenneth Sundman 146p
Peter Nygård 145p
Christoffer Pörn 140p
Henri Kaprio 137p
Seppo Hakala 127p
Mikko Hakala 113p

Puolimatka Naiset
Marica Stolpe 147p
Sandra Carlsson 141p
Minna Aro 139p
Christina Aro 136p
Päivi Hakala 127p

MInimatka Tytöt
Wilma Toivanen 9 lopp

Pisteet
Pistetilanne

Täytä palautelomake tästä

Katso myöskin Mustasaaren Trail

Päättäjäiset ja palkintojen jako
13.11. klo 18 ravintola Berny´s, Raippaluodontie 2, Raippaluoto.
Valinnaninen pizza vähintään yhdeksään kilpailuun osallistuneille. Juoma omakustannushinnalle.
Muut osallistujat pizza ja juoma omakustannushinnalle.
Tilataan paikalla.
Eniten pisteitä kerännyttä kaikilla sarjoilla palkitaan lahjakortilla.
Palkinto vähintään yhdeksään kilpailuun osallistuneille.
Samanaikaisesti Mustasaaren Trail palkintojen jako.
Ilmoittaudu viimestään 11.11.


Tulokset
Bonus 1: Skatila vinterlopp
Bonus 1: Mälsor Winter Half Trail Run
Bonus 2: Iskmo-Jungsund Winter Trail Run
Bonus 4: Avaushölkkä
Osa I: Karperön lähtö
Osa II: Solfbanan
Sulvan rata muunnettu käänteinen takaa-ajo
Osa III: Hankmoloppet
Osa IV: Skatilan kieppi
Skatilan keippi muunnettu käänteinen takaa-ajo
Bonus 5: Kunin reitti
Bonus 6: Cooperin testi
Osa V: Rönnvikrundan
Osa VI: Vassorloppet
Vassorloppet muunneettu käänteinen takaa-ajo
Osa VII: Koivulahden hölkkä
Bonus 7: Iskmo-Jungsund Trail Run
Osa VIII: Botnia Terräng Run
Botnia Terräng Run muunnettu käänteinen takaa-ajo
Bonus 8: Böle City Trail

Juoksut 2020
Kaikki juoksut juostaan yhteislähdöllä.
Osakilpailut II, IV, VI ja VIII: yhteislähtö, jossa kokonaispistekilpailuun osallistuvien tulokset muunnetaan jälkeenpäin takaa-ajoksi käänteisessä järjestyksessä (= muunnettu käänteinen takaa-ajo).
Bonus 1: Skatila vinterlopp 15.2.
Bonus 2: Mälsor Winter HalfTrail Run 21.2.
Bonus 3: Iskmo-Jungsund Winter Trail Run Virtuaalisena 17-31.3.
Bonus 4: Avausjuoksu Virtuaalisena 7-13.4.
Osa I: Karperön lähtö Virtuaalisena 11-17.5.
Osa II: Sulvan rata Virtuaalisena 25-31.5.
Osa III: Hankmoloppet Virtuaalisena 9-14.6.
Osa IV: Skatilan kieppi Virtuaalisena 15-21.6.
Bonus 5: Kunin reitti Virtuaalisena 22-28.6.
Bonus 6: Cooperin testi 1.7.
Osa V: Rönnvikrundan 11.8.
Osa VI: Vassorloppet 16.8.
Osa VII: Kvevlaxloppet Virtuaalisena 19-23.8.
Meteoriittimaraton 23.8. PERUTTU
Bonus 7: Iskmo-Jungsund Trail Run Kutsu Virtuaalisena 23.-30.8.
 Solf Trail Run 1.9. PERUTTU
Osa VIII: Botnia Terräng Run 6-13.9.
Siltajuoksu 12.9. PERUTTU
Bonus 8: Böle City Trail Virtuaalisena 19-27.9

Ilmoittaudu Mustasaaren juoksijaan
Jos haluat osallistua Mustasaaren juoksijan kokonaispistekilpailuun, muista rekisteröityä viimeistään 31.5.
Niin varmistat, että saat pisteet ensimmäisistä kilpailuista.
Myöhemmin rekisteröityneet saavat pisteet vain myöhäisemmistä kilpailuista.

Sarjat
Kokomatka Naiset (Osakilpailut 6-12,7 km + bonuskilpailut 4,5 km-maraton)
Kokomatka Miehet (Osakilpailut 6-12,7 km + bonuskilpailut 4,5 km-maraton)
Puolimatka Naiset (Osakilpailut 3-7 km + bonuskilpailut 4,5 km-maraton)
Puolimatka Miehet (Osakilpailut 3-7 km + bonuskilpailut 4,5 km-maraton)
Minimatka Pojat (2,5-5,2 km)
Minimatka Tytöt (2,5-5,2 km)

Pisteet ja pisteiden laskeminen
Osakilpailut (Pisteet 5 parhaasta kilpailuista lasketaan)
1. sija = 20 pistettä
2. sija = 19 pistettä
3. sija = 18 pistettä
4. sija = 17 pistettä
... ... ...
10. sija = 11 pistettä
11. sija ja sitä seuraavat sijat = 10 pistettä

Bonuskilpailusta saa 10 pistettä (pisteet lasketaan 5 kilpailusta).

Tulosaikojen laskeminen muunnettu käänteinen takaa-ajo

Palkinnot
Kokomatkan ja puolimatkan naisten ja miesten sarjoissa eniten pisteitä kerännyttä palkitaan palkinnoilla.
Kokomatkan ja puolimatkan sarjoissa palkinto vähintään yhdeksään kilpailuun osallistuneille.

Kartat
Skatila vinterlopp
Mälsor Winter Half Trail Run
Iskmo-Jungsund Winter Trail Run
Avaushölkkä
Karperön lähtö
Sulvan rata
Hankmoloppet
David 40 vuotta maraton
Skatilan kieppi
    3,3 km  
    7 km ja 11,5 km
    11,5 km jatko
    11,5 km
Kunin reitti
Meteoriittimaraton
    Maraton ja puolimaraton
   
10 km
    5 km
Koivulahden hölkkä
    3,3 km
    6,7 km
    12,7 km
Iskmo-Jungsund Trail Run
Katujuoksu
Rönnvikrundan
Solf Trail Run
    3 km
    5 km
    10 km
Botnia Terräng Run
Siltajuoksu
    12,5 km ja 6,2 km
    3,2 km ja 1,2 km
Böle City Trail
    Kaikki reiti samalla kartalla
   Eri kartat kaikille reitille

Parhaat ajat
Avaushölkkä
Cooperin testi
Karperön lähtö
Sulvan rata
Hankmoloppet
Skatilan kieppi
Kunin reitti
Koivulahden hölkkä
Meteoriittimaraton

Yhteys

Hankekoordinaattori Up, Out and Move! Jessica Strandholm
Puh. 050 517 6662 
jessica.strandholm@mustasaari.fi

Logo Up out and move


 



2019

Flitigaste loparna Korsholmsloparen 2019

Ahkerammat juoksijat (10 juoksua tai enemmän)

Kokomatka Miehet
Christian Fremling 144p
Jonas Ehrman 134p
Jussi Lahti 134p
Tommy Lahti 133p
Timo Rautamo 132p
Markus Korpi 132p
Mika Hautanen 128p
Kim Granholm 127p
Olli Salmu 112p

Kokomatka Naiset
Angelica Löfqvist 148p
Michaela Räfsbäck 148p
Solveig Fremling 145p

Puolimatka Miehet
Kenneth Sundman 148p
Rune Paro 145p
Peter Nygård 132p
Mikael Nordman 128p

Puolimatka Naiset
Marina Hyöty 142p
Linda Hyöty 140p
Annika Österåker 140p
Minna Aro 119p
Christina Aro 119p

Minimatka Pojat
William Holmfors 10 lopp

Pisteet

Tulokset
Bonus 1: Avaushölkkä
Osa I: Botnia Terrän Run
Osa II: Sulvan rata
Sulvan rata muunnettu käänteinen takaa-ajo
Osa III: Hankmoloppet
Osa IV: Skatilan kieppi
Skatilan kieppi muunnettu käänteinen takaa-ajo
Bonus 2: Kunin reitti
Bonus 3: Juoksuralli
Osa V: Rönnvikrundan
Bonus 4: Iskmo-Jungsund Trail Run
Osa VI: Vassorloppet
Vassorloppet virtuell käänteinen takaa-ajo
Osa VII: Kvevlaxloppet
Bonus 5: Meteoriittmaraton
Osa VIII: Katujuoksu
Katujuoksu käänteinen takaa-ajo
Bonus 6: Solf Trail Run
Bonus 7: Siltajuoksu
Bonus 8: Böle City Trail


 

IMG 20181010 202818

2018

Ahkerammat juoksijat (enemmän kuin 9 juoksua)

Kokomatka Miehet
Christian Fremling 141 p
Markus Korpi 132 p
Jonas Ehrman 131 p
Timo Rautamo 130 p
Mika Hautanen 125 p
Jussi Lahti 124 p
Mikko Iso-Oja 113 p
Kristian Nordenswan 111 p

Kokomatka Naiset
Angelica Löfqvist 147 p
Michaela Räfsbäack 138 p
Frida Granbacka 132 p

Puolimatka Miehet
Kenneth Sundman 142 p
Jan Kaas 138 p
Tommy Lahti 134 p
Olav Nylund 133 p

Puolimatka Naiset
Nina Högbacka-Wägar 137 p
Anna-Lena Sandqvist 136 p
Solveig Fremling 134 p
Linda Hyöty 134 p
Marina Hyöty126 p

Pisteet

Tulokset
Bonus 1: Avaushölkkä
Osa I: Karperön lähtö
Osa II: Sulvan rata
Sulvan rata muunettu käänteinen takaa-ajo
Osa III: Hankmoloppet
Osa IV: Skatilan kieppi
Skatilan kieppi muunettu käänteinen takaa-ajo
Bonus 2: Kunin reitti
Osa V: Rönnvikrundan
Bonus 3: Meteoriittimaraton
Osa VI: Vassorloppet
Vassorloppet muunettu käänteinen takaa-ajo
Osa VII: Koivulahden hölkkä, junior, mini
Bonus 4: Iskmo-Jungsund Trail Run
Bonus 5: Siltajuoksu
Osa VIII: Katujuoksu
Lopputulokset
Henkilökohtaiset ajat


Mustasaaren juoksija 2017

Lopputilanne

Kokomatka Miehet
1. Mikael Snickars 132 p
2. Markus Korpi 131 p
3. Jonas Ehrman 124 p

Kokomatka Naiset
1. Michaela Räfsbäck 145 p
2. Anna Gädda 118 p
3. Frida Granbacka 57 p

Puolimatka Miehet
1. Niklas Sandström 146 p
2. Tommy Lahti 142 p
3. Kenneth Sundman 140 p

Puolimatka Naiset
1. Linda Hyöty 139 p
2. Anna-Lena Sandqvist 137 p
3. Linnea Backman 135 p

Ahkerimmat juoksijat (enemmän kuin 10 juoksua)
Agneta Grönkvist
Anna-Lena Sandqvist
Jussi Lahti
Kenneth Sundman
Linda Hyöty
Marina Hyöty
Markus Korpi
Michaela Räfsbäck
Niklas Sandström
Solveig Fremling
Tommy Lahti
Linnea Backman
Jonas Ehrman
Mikael Snickars

Tulokset
Bonus 1: Avaushölkkä
Bonus 2: Iskmo-Jungsund Trail Run
Osa I: Karperön lähtö
Osa II: Sulvan rata
Muunnettu käänteinen takaa-ajo
Osa III: Hankmoloppet Minihankmoloppet
Osa IV: Skatilan kieppi
Muunnettu käänteinen takaa-ajo
Bonus 3: Cooperin testi
Bonus 4: Kunin reitti
Bonus 5: Rönnvikrundan
Bonus 6: Meteoriittimaraton
Osa V: Koivulahden hölkkä  MiniKvevlaxloppet
Bonus 7: Siltajuoksu
Osa VI: Hallin juoksu
Käänteinen takaa-ajo


Mustasaaren juoksija 2016

Lopputilanne

Kokomatka Naiset
Catharina Lilja 148p
Veronica Kengo 146 p
Solveig Fremling 134p

Kokomatka Miehet
Mikael Snickars 151p
Peter Kengo 134p
Jonas Ehrman 133p

Puolimatka Naiset
Andrea Lilja 147p
Agneta Ekman 140p
Linda Hyöty 129p

Puolimatka Miehet
Gracien Rubaduka 148p
Niklas Sandström 146p
Mats Ceder 145p

Ahkerimmat juoksijat 2016

Kokomatka Naiset
Catharina Lilja
Veronica Kengo
Solveig Fremling
Maria Nygård
Angelica Löfqvist
Johanna Marander

Kokomatka Miehet       
Mikael Snickars
Jonas Ehrman
Peter Kengo
Jussi Lahti
Christian Småros
Christian Kantola
Markus Korpi       
Peter Wik     

Puolimatka Naiset
Andrea Lilja
Agneta Ekman
Marica Kengo
Linda Hyöty
Ann-Helen Nysand
Linnea Backman
Wilma Hjerpe
Åsa Svartsjö
Marina Hyöty

Puolimatka Miehet
Gracien Rubaduka
Niklas Sandström
Mats Ceder
Tommy Lahti
Olav Nylund
Casper Hjerpe
Kenneth Sundman
Rune Paro
Christoffer Pörn
Tom Forsén     
Henri Mäenpää        
Oliver Rusk

Pisteet
Kokomatka Naiset
Kokomatka Miehet
Puolimatka Naiset
Puolimatka Miehet

Tulokset
Bonus 1: Avaushölkkä
Bonus 2: Cooperin testi 1
Osa I: Karperön lähtö
Osa II: Sulvan rata
Lopputulokset
Henkilökohtaiset ajat
Osa III: Hankmoloppet
Bonus 3: David 40 vuotta maraton
Osa IV: Skatilan kieppi
Lopputulokset
Henkilökohtaiset ajat
Bonus 4: Kunin reitti
Bonus 5: Ratajuoksu ja kunnan juoksumestaruuskilpailut
Bonus 6: Rönnvikrundan
Bonus 7: Meteoriittimaraton
Osallistujat ilman ajanottoa
Osa V: Koivulahden hölkkä + MiniKoivulahden hölkkä
Bonus 8: Siltajuoksu
Bonus 9: Cooperin testi 2
Osa VI: Hallin juoksu
Lopputulokset
Henkilökohtaiset ajat


Tulokset

Pisteet
Kokomatka Naiset
Kokomatka Miehet
Puolimatka Naiset
Puolimatka Miehet

Bonus 1: Avaushölkkä
Bonus 2: Cooperin testi 1
Osa 2:  Sulvan rata
Lopputulokset
Henkilökohtaiset ajat
Osa III: Hankmoloppet
Osa IV: Skatilan kieppi
Lopputulokset
Henkilökohtaiset ajat 
Bonus 3:  Kunin reitti
Bonus 4 Rönnvikrundan 
Bonus 5  Mustasaaren puolimaraton
Bonus 6  Meteoriittimaraton 
Osa V Koivulahden hölkkä
Bonus 7 Siltajuoksu
Bonus 8 Cooperin testi 2
Osa VI Hallin juoksu
Lopputulokset
Henkilökohtaiset ajat

Ahkerimmat juoksiijat kautta aikojen 2009–2016
Puolimatka Miehet  Kenneth Sundman
Puolimatka Naiset Agneta Ekman
Kokomatka Miehet Jussi Lahti
Kokomatka Naiset Catharina Lilja